Saç Boyama Tekniklerinin Önemi

  / Saç Bakımı

29.10.08  
 

Kuru ve yıpranmış saçlara...


Saçlarınız bir türlü uzamıyor ya da her taradığınızda avuç avuç dökülüyor mu? Bu durumda ilk çare kestirmek değil. Saçlarınıza bakım yapacak devamı...
 
 

İnce telli saçlar için 4 ...


Saçınız ince telliyse ve kolay şekil almıyorsa üzülmeyin! İşte saçınızı daha hacimli göstermenin kolay yolları... Hemen hemen her kadının devamı...
 
 

Kuru saçları nemlendirme


Kuru ve uçları kırılmış cansız saçlarımız için işte size önericeğimiz süper ve pratik bir nem banyosu. Bunun için gerekli malzemeler *2 yemek devamı...
 
 

Hayalinizdeki saçlar için...


1. Çok kuru saçlar Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan devamı...
 
 

Saç boyama ve renk seçimi...


Saçlarınızı boyamak araba kullanmaya benzer. Eğer deneyimli bir sürücü değilseniz duvara çarparsınız. Çoğu insan evde kullanılan saç boyalarını devamı...
 
 

Kırılmış saçlara maske


Kırılmış saçları onarmak için işte sizlere önerceğimiz doğal maskemiz için gerekli malzemeler 4 tatlı kaşığı hint yağı 2 tatlı kaşığı soyayağı 2 devamı...
 
   
Sac Boyama Tekniklerinin Onemi Saç rengini açma ve boyama kuaförlük mesleğinin en ilginç kısmıdır. Kişinin saç rengini değiştirebileceğiniz gibi beyaz saçları da kapatabilirsiniz. Ayrıca esmer bir bayanı cazibeli bir sarışına da dönüştürebilirsiniz.

Saç boyama tekniklerinin amacı uzmanların bilgisini artırmaktır. Ders programlarının ders saatlerine bakıldığında sınırlı ders saatleriyle sınırlandırıldığı görülmektedir. Bundan dolayı, öğrenciler lisans sınavını geçmek için yeterli saç boyama teorisini öğrenmektedirler. Fakat tam hizme t veren salonlarda müşteriler üzerinde tüm saç boyama işlemlerini uygulamak için gerekli deneyim ve güvenden yoksundurlar.

Saç boyama yeni lisans almış uzmanların çoğunun en zayıf becerisi ve salon ortamında öğrencilerin en yorucu işlemleri arasındadır.

Çalışan uzmanlar deney yapma fırsatlarından yoksundurlar. Onların tek öğrenme deneyimi saç boyama seminerleri, özel dersler ve salon eğitimleridir.

Saç boyama tam hizmet veren salonların toplam gelirinin büyük bir yüzdesine karşılık gelen pahalı bir işlemdir. Yetişkin Amerikalı bayanların % 75 i ve sınırsız sayıda erkek saçlarında boya kullanılır.

Saç boyama, başarısız sonuçları kaldırabilecek bir işlem değildir. Bu nedenle saç boyama bilginizi artırmak ve teknik becerilerinizi geliştirmek oldukça önemlidir.

Sadece iyi eğitilmiş uzmanlar endüstrideki sürekli değişimin gereklerini karşılayabilecek kadar yeteneklidir. Son 30 yıldır saç boyama kabul edilmiş ve dönem dönem reddedilmiştir. Günümüzde ise yaygın bir şekilde kabul görmektedir. Çünkü profesyoneller uzmanlık seviyelerini artırırken imalatçılar ürünlerini geliştirmektedirler.

İlk başlarda saç boyamanın tek nedeni erken saç ağarmalarını kapatmak olarak düşünülmüştür. Sarışın ünlüleri taklit etme genç ve yaşlı bayanlar için önemli bir dürtü olmuştur.

Saç renklendirme işlemi nitelikli bir biçimde sunulmalı ve kişilere uzman kişiler tarafından benimsetilmelidir. Bunu güvenle yapabilmek için, uzmanlar renk seçimi, uygulama ve sonuçları konusunda yeterli olmalıdır.

Sağlıklı danseden saçlar için Dansedensaclar.com ©2008