Evde saç boyama sanatı

  / Saç Bakımı

21.10.08  
 

Kuru ve yıpranmış saçlara...


Saçlarınız bir türlü uzamıyor ya da her taradığınızda avuç avuç dökülüyor mu? Bu durumda ilk çare kestirmek değil. Saçlarınıza bakım yapacak devamı...
 
 

İnce telli saçlar için 4 ...


Saçınız ince telliyse ve kolay şekil almıyorsa üzülmeyin! İşte saçınızı daha hacimli göstermenin kolay yolları... Hemen hemen her kadının devamı...
 
 

Kuru saçları nemlendirme


Kuru ve uçları kırılmış cansız saçlarımız için işte size önericeğimiz süper ve pratik bir nem banyosu. Bunun için gerekli malzemeler *2 yemek devamı...
 
 

Hayalinizdeki saçlar için...


1. Çok kuru saçlar Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan devamı...
 
 

Saç boyama ve renk seçimi...


Saçlarınızı boyamak araba kullanmaya benzer. Eğer deneyimli bir sürücü değilseniz duvara çarparsınız. Çoğu insan evde kullanılan saç boyalarını devamı...
 
 

Kırılmış saçlara maske


Kırılmış saçları onarmak için işte sizlere önerceğimiz doğal maskemiz için gerekli malzemeler 4 tatlı kaşığı hint yağı 2 tatlı kaşığı soyayağı 2 devamı...
 
   
Evde sac boyama sanati Her kadın aynaya baktığında kendinde bir değişiklik görmek ister.

Ancak çalışan kadınlar için kuaförde zaman harcamak bir başka zamandan çalmak anlamına geldiği için çoğu zaman böylesi değişiklikler arka plana atılıverir. Artık her gün daha fazla kadın gerek zamandan, gerek paradan tasarruf etmek gerekse sadece denemek amacıyla saçını evde boyamayı tercih ediyor. Siz de markette dolaşırken saç boyası reyonunda takılıp da bir türlü karar veremeyenlerdenseniz işte size mükemmel sonuçlar elde etmenin püf noktaları!


Doğru rengi seçmek

Daha önce hiç kalıcı boya denemediyseniz önce geçici bir boya seçmeniz iyi olacaktır. Böylece beğenmediğiniz bir sonuç aldığınızda geri dönmeniz kolaylaşır. Mürdüm eriği rengi hoşunuza gidebilir ancak ona mahkum kamak istemezsiniz değil mi?

Hazır olduğunuzda teninize uyacak ve doğal saç renginizden iki ya da üç ton koyu bir renk seçin. Beyazlık ya da grilikleri de dikkate alacak olduğunuzda birkaç ton koyuluk iyi bir kapatma görevi üstlenecektir. Aksi takdirde bu bölgelerde ilginç turunculuklarınız olabilir.

Bunları yapın
Başlamadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu iyice okuyun.
Boyamaya başlamadan önce bütün gereçlerin tam olduğundan emin olun.
Eski bir gömlek giyin ve eski bir havlu kullanın.

Saçınızın etrafındaki cildin lekelenmemesi için biraz vazelin sürün ancak saça bulaştırmamaya dikkat edin.
Boya sürerken mutlaka eldiven kullanın.

Saçları bölerken ve boyayı dağıtırken geniş ağızlı bir tarak kullanın.
Cilde bulaşan boyayı ıslak mendil ya da şampuanlı veya cilt temizleyicili pamuk ile temizleyin.
Rengin tutması için saat ayarlayın.


Bunları yapmayın

Saçınız açık kahverengiden daha koyuysa renk açıcı ya da sarartıcı maddeler kullanmayın yoksa saçınız turuncu olur.

Boyanın bulaşabileceği yerlere saçlarınızı dokundurmayın.
Cereyanlı bir yerde ya da ateş yakınında oturmayın. Bu uygulama sürecini ve sonucu etkileyebilir.
Bekleme sırasında telefonla konuşmayın, aksi takdirde zamanın nasıl geçtiğini farketmeyebilirsiniz.

Hangi boya ne için?

Folyo Sarma – Gölge
Saçın ayırılan belli bölgeleri boyanarak folyoya sarılıyor. Böylece saça net gölgeler kazandırılıyor. Altı haftada bir yenilemesi gerekiyor.

Folyo Sarma- Belli belirsiz gölgeler

Doğal saç renginden 3-4 ton açığı ile belirli bölgeler boyanarak folyoya sarılıyor. En iyi sonuçlar kızıl ve kahverengi saçlılarda alınıyor. Bu şekilde saça derinlik, parlaklık ve renk kazandırılıyor.

Folyo Sarma- Gölgeleri kaldırma

Doğal renge geri döndürmek ve grileri kapatmak amacıyla yapılıyor.

Geçici Boya
Geçici boyalar, şampuan gibi saça sürülerek durulanıyor. Dört hafta kadar dayanıyor ancak elbette ki 4 hafta sonra saçınızdan aksa bile saçınızın eski halinden biraz daha farklı bir renk alacağını baştan düşünün. Amonyak, peroksit içermediğinden saça zarar vermiyor, saç uzadığında dipteki renkler göze batmıyor. Saça parlak ve dolgun bir görüntü kazandırıyor ve dört haftada bir yenilenmesi gerekiyor.

Hafif Boya

Kalıcı boyanın bütün saça uygulanıp durulanmamasıdır. Gri saçların tamamen kapatılmasını da sağlar. 4-6 haftada bir yenilenmelidir.

Ölçüsüz Boya

Bir tarak yardımıyla saça sürülen boyadır. Kısa ya da dalgalı saçlarda başarılı sonuç verir. Saça yol yol renk kazandırır. 4-6 haftada bir yenilenmelidir.

Boyamadan sonra kutunun üzerinden hangi rengi satın almış olduğunuzu hatırlamak için renk adı ya da numarayı kesip saklayın.
Sağlıklı danseden saçlar için Dansedensaclar.com ©2008