Kelliğe karşı en iyi çözüm

  / Saç Ürünleri

19.10.08  
 

Wella Koleston Saç Boya K...


Wella Koleston perfect - Boyada Yaratıcılık Renklerin dünyası, tıpkı hayat kadar canlıdır. Hergün büyüleyici, enteresan, heyecan verici ve devamı...
 
 

Avon saç bakım ürünleri


Boyalı saçlar için Advance Techniques Colour Protection Serisi Advance Techniques Serisi saçlara üç boyutlu bir bakım yapar. Tri-Keratin devamı...
 
 

Logona Bitkisel Toz Boya


LOGONA Bitkisel Saç Boyaları’nda renk verici olarak, kontrol altında biyolojik yetiştirilmiş kına, sinameki, ceviz, barut ağacı, indigo, kurkuma, devamı...
 
 

Defne Saç Bakım Yağı


İçeriği : Susam, badem, fındık, ceviz, çam terebentin ve defne yaprağı yağlarından oluşur. Faydaları : Saç bakım yağı, günlük etkiler ve boya ile devamı...
 
 

Dökülmeye karşı yılan yağ...


Güçsüz ve zayıf saçları güçlendirir çabuk ve hızlı uzamasını sağlar. İrsi olmayan dökülmelerde saçların yeniden çıktığı, irsi dökülmelerde önce devamı...
 
 

Kelliğe karşı en iyi çözü...


Saç dökülmesini kabul etmek zorunda değilsiniz; yapabileceğiniz bir şey var! Minoxidil androgenetik kellik nedeniyle büzüşmüş olan kıl köklerini devamı...
 
   
Kellige karsi en iyi cozum Saç dökülmesini kabul etmek zorunda değilsiniz; yapabileceğiniz bir şey var!
Minoxidil androgenetik kellik nedeniyle büzüşmüş olan kıl köklerini genişletip uzatarak etkili olur.Saç kıllarının büyüme fazını uzatarak, belli bir uzunluğa erişmeden dökülmemelerini de sağlamaktadır.
Minoxidil gerçekten faydalı olup olmayacağının anlaşılması için ilacın en az 4 ay kullanması gerekir. Tedavinin nihai sonuçları ise ilacın aralıksız kullanılması şartıyla, bir yıldan önce ortaya çıkmaz.
Minoxidil saç dökülmesi olan bölgelere günde iki kez 20 damla saç derisine uygulanması gereken topikal bir ilaçtır.
Amerikan ilaç denetim ve onay kurumu FDA tarafından belirlenen Good Manufacturing Pratices (GMP) kurallarına uygunlugu onaylanmıştır.
Saçların yeniden çıkmasını sağlayan, kelliği önleyici 5% minoxidil formülü içerir.
Türkiye'de büyük saç ekim merkezlerinin kullandığı, ABD'de "Gıda ve İlaç Kurumu" (Food & Drug Assoc.) den saç dökülmesini önleyici ve yeni saç çıkarıcı ilaç olarak onay alan tek üründür.

Minoxidil Nasıl Kullanılmalıdır?
Minoxidil 'i saça uygulanmadan önce saç derinizin kuru olmasına dikkat ediniz. Bunda dolayı saçınızı yıkadıktan sonra havlu ya da Saç kurutma makinesi ile iyice kurulayınız.
Kutu ile birlikte gelen tübü(applicator) 1ml çizgisine kadar doldurunuz.
Solüsyonu deriye uygulayınız, saça değil. Bunu yapmak için aşağıdakileri dikkat ediniz:
Minoxidil 'i kullanacağınız bölgedeki Saçları elinizle toplayarak 1, 5 cm aralıklarla ayırın.
Bir elinizle saçları yukarıda tutarak diğer elinizle Minoxidil'i saç derisine uygulayın.
Solüsyonu deriye tam olarak uygulamak için parmak uçlarıyla sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için gerekli degildir. Eğer dikkatli bır şekilde tübü kullandıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur.
Minoxidil 'nin deri tarafından absorbe edilmesi için 15 ile 20 dakika arasında bekleyin. Bu bekleme süresinden sonra saçınız için jole gibi diğer saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.
Minoxidil 'den en iyi verimi almak için saça uygulanan solüsyonun tamamen kuruması gereklidir. Akşam kullanımından sonra sonra sıvı kurumadan hemen yatılması durumunda solüsyon yastığa bulaşıp bundan da yüze teması durumunda istenmeyen rahatsızlıklar ile karşılaşırsınız. Uyumadan önce sıvının tamamen kurumasi için bekleyiniz.
Minoxidil kullanımından sonra mutlaka elinizi bol sabunlu suyla yıkayın.
Minoxidil kullandiktan sonra 4 saat içinde saçlarınızı yıkamayın.
Minoxidil 'i kulanmaya basladığınız ilk 2 hafta içinde eğer normalinden daha fazla bir saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayın. Bu saç hücrelerinin yenilenmesi ile oluşan normal bir durumdur.
Sağlıklı danseden saçlar için Dansedensaclar.com ©2008